Rozbiórka "Pometu"

MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

Coś niedobrego dzieje się w byłym Pomecie na ul. Powst. Wlkp. Chyba będą go rozbierać . Na razie wycinają wszystko metalowe .
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Kurcze, bardzo szkoda tej hali. Tam podobo jest działka do sprzedania z możliwością wyburzenia obiektu. Niech to szlag trafi, przecież można to wyremontować. Oby się okazało że to wymiana okien np. Może zrobimy pikietę? :wink:
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Wiedziałem że tak będzie... Trzeba tę halę dokładnie obfocić ze wszystkich stron, dopóki jeszcze stoi. Ja będę mógł się tam wybrać dopiero w piątek. Mam nadzieję, że do tego czasu jej nie rozbiorą ;)
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Kanclerz »

Tak, hala Pometu przeznaczona jest do rozbiórki. Miałem przyjemność pracować w tej firmie przez pewien czas.

Obrazek

Główna siedziba firmy znajduje się w Poznaniu przy ul. Krańcowej.
Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem, że chciano kiedyś przebudować obiekt, lecz konserwator zabytków na to nie zezwolił. Teraz, kiedy działka zyskała na wartości, została sprzedana, maszyny i produkcja przeniesione do Poznania a budynek...
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Szkoda, że nikt nie pokusił się na przerobienie tego budynku na galerie handlową. Cóż. Pozostanie nam zachwycać się słabej wartości, współczesnymi blaszakami.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Może przedsięwziąć by jakieś kroki, hm? List do konserwatora i prezydenta? Co wy na to. Bo budynku szkoda naprawdę, działka powinna być na sprzedaż z zaznaczeniem że budynki mają być wyremontowane i użytkowane. Szkoda bardziej niż małego domku na osiedlu, naprawdę.
MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

Dzisiaj zaczeły ubywać okna. Na piętrze w rozwalonym oknie leżała sterta jakiś książek i innych papierów.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Może przedsięwziąc by jakieś kroki, hm? List do konserwatora i prezydenta? Co wy na to.
Obawiam się, że już "trochę" za późno na takie kroki. Jeśli jest w rękach prywatnych, a prawdopodobnie jest, to i tak niewiele udałoby się zdziałać. Poza tym, to był (jest) ciekawy budynek, ale nawet nie ma go w wykazie obiektów zabytkowych.
...wybiera się ktoś w piątek na focenie? ;)
MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

Do piątku może już dużo brakować temu budynkowi, ostro się uwijają przy rozbiórce. Co dziennie chodzę obok w drodze do pracy.
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Rzeczywiście, nie wygląda to najlepiej...

Obrazek Obrazek Obrazek
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Wiecie co, poza wyjętymi oknami nie widzę dużej różnicy, może jeszcze POMET trochę postoi, może inwestor wykorzysta halę. Oby.
Jan
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2007, 13:28
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Jan »

SA108 pisze:Wiedziałem że tak będzie... Trzeba tę halę dokładnie obfocić ze wszystkich stron, dopóki jeszcze stoi. Ja będę mógł się tam wybrać dopiero w piątek. Mam nadzieję, że do tego czasu jej nie rozbiorą ;)
Jestem tu nowy na forum. Znam miasto od urodzenia, pamiętam je takie jak na zdjęciach miasta w ruinie. Jak podnosiło się z ruin, jak je odgruzowywano i też rozbierano obiekty dla cegieł (...) Byłem naocznym, świadkiem rozrywania murów kościoła Św. Janów nad Gwdą za pomocą lin stalowych doczep. do czołgu. Który cudem uchronił się w dużej mierze i czekał na odbudowę. Zdecydowano inaczej, chodź wcześniej wszystko wskazywało na odbudowę.
Bolesny był to widok. Do dziś nie mogę zrozumieć tych, którzy zdecydowali, dopuszczając się zbrodni na historii - ulżę sobie po latach, wypowiadając te mocne słowa. Dokończyli dzieło aktem zniszczenia na oczach setek ludzi. Bezcenny kościół nad Gwdą - świadek ziem należących do Królestwa Polskiego, nie istnieje. Pamiętam również POMET.
Szkoda, że znikają takie obiekty. Szkoda, że nie mogę obfotografować obiektu. Jan
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: SA108 »

Co słychać w sprawie Pometu? Rozbiórka postępuje?
MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

I to w niezłym tępie, od tylu niema już przybudówki, wywalone są wszystkie okna, ramy wewnętrzne też nieźle rozbite.
MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

Z tyłu budynku wszystko rozwalone, zaczeli burzyć dobudówki od strony ulicy.
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Kanclerz »

Fotki z 24.03.2007r.

Obrazek Obrazek Obrazek
MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

Po Pomecie zostało już tylko wspomnienie. Dźwig z wielką kulą robi spustoszenie. Pomet to już historia.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 79
Rejestracja: 11 mar 2007, 11:47
Lokalizacja: Poznań/ Piła

Post autor: d-t-x »

Czy to któryś z userów robił zdjęcia rozbiórki dziś około 11 - tej?
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

MiReK pisze:Po Pomecie zostało już tylko wspomnienie. Dźwig z wielką kulą robi spustoszenie. Pomet to już historia.
Szkoda mimo wszystko tego budynku. Jedyną zaletą jest to że inwestor /no raczej tak powinno być/ zbuduje coś porządnego i uporządkuje zaniedbany dookoła teren.
Dzięki wszystkim za zdjęcia.
MiReK
Posty: 170
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:02
Lokalizacja: Piła

Post autor: MiReK »

Tylko parę fotek komórką.
Filip
Posty: 443
Rejestracja: 26 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filip »

Każdej cegły nie musiałeś fotografować ;). Po prostu kompletnie nie mam jak tam podjechać żeby zobaczyć co się dzieje więc dzięki za fotorelację. :)
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Kanclerz »

Fotki z 30.03.2007r.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jeśli ktoś posiada fotki z okresu 25-29 marca (szczególnie burzenie budynku kulą), proszę jeśli można o przesłanie ich na moją pocztę.
Pozdrawiam.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

W przeciwieństwie do budynku strona jest w budowie. :lol:
http://www.pomet.com.pl/pila.html
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Re: Rozbiórka "Pometu"

Post autor: Kanclerz »

Czy wiadomo już pod jaką inwestycję zostanie przeznaczony plac po ZM "Pomet"?
starbruck
PRZYJACIEL
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2008, 05:10

Re: Rozbiórka "Pometu"

Post autor: starbruck »

Nafta zainwestuje w ten teren, najprawdopodobniej powstanie tam śrutownia.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się