Ulica Konarskiego

Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Post autor: czeslaw »

Może jednak ma Ktoś jakieś fotki Konarskiego sprzed wojny??? Okolice też mogą być. Pzdr.
Pandion
Posty: 30
Rejestracja: 14 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Piła, Górne

Re: Ulica Konarskiego

Post autor: Pandion »

Witam serdecznie wszystkich zapalonych historyków i regionalistów. Również mieszkam na ul. Konarskiego (w nowych blokach) stąd też z miłą chęcią czytam wszystkie zamieszczone tutaj informacje.
Z ulicą Wyszyńskiego mam jedno szczególne wspomnienie. Bodajże jesienią 1997 (a może wiosna 1998 roku?) na tej to ulicy był pożar starego domku jednorodzinnego (dziś już nieistniejącego, a wtedy przeznaczonego do rozbiórki). Zdarzenie tym bardziej warte zapamiętania, iż tego dnia miałem swój pierwszy kontakt z internetem (zabawy w IRC-u). Kto by pomyślał wtedy, że teraz po blisko 10 latach będę mógł w internecie o tym wydarzeniu pisać, a mój kontakt z nim przybierze wręcz formę uzależnienia. ;) Koniec OT.
Również dobrze pamiętam tamto wydarzenie, zdjęcia z tamtego pożaru i potem rozbiórki kamienic są tu:
viewtopic.php?f=11&t=372&hilit=szpital&start=60
Czy posiada ktoś informację na temat szpitala miejskiego, który znajdował się przed wojną na rogu Langestrasse (ul. Konarskiego), Ruster Allee (dzisiaj ul. Drygasa) i Milchstrasse (ul. Sikorskiego)? Na informacje odnośnie tego szpitala natknąłem się w książce "Piła, zarys dziejów". Czy istniał rzeczywiście w tym miejscu szpital?
Druga sprawa: Przy ulicy Chopina na skrzyżowaniu z ul. Drygasa, w głębi pod rurami są dzisiaj ruiny z zachowaną podmurówką, w dole stoi stara kamienica (obecnie ul. Fałata) czy w tym miejscu stały jakieś domostwa? (Może ta kamienica, ale to teren dosyć pagórkowaty).
Obrazek
Awatar użytkownika
czeslaw
MODERATOR
Posty: 321
Rejestracja: 15 maja 2005, 14:03
Lokalizacja: Pila Bismarckstrasse

Re: Ulica Konarskiego

Post autor: czeslaw »

Pandion pisze:Czy posiada ktoś informację na temat szpitala miejskiego, który znajdował się przed wojną na rogu Langestrasse (ul. Konarskiego), Ruster Allee (dzisiaj ul. Drygasa) i Milchstrasse (ul. Sikorskiego)?
W tym miejscu rzeczywiście znajdował się szpital na 30 - 40 łóżek gdzieś od drugiej połowy XIX w. Po przeniesieniu szpitala w 1900 r. do nowego obiektu przy ul. Berlinerstrasse (w tym miejscu znajduje się teraz stacja dializ obok Ars Medicalu), starą siedzibę przeznaczono na dom starców.
Obrazek
Co do drugiego pytania to całkiem możliwe, że ta kamienica stała w tym miejscu ale 100% pewności nie ma. Równie dobrze mogła stać za MWiK na Chopina. Pozdro.
Pandion
Posty: 30
Rejestracja: 14 lip 2010, 13:09
Lokalizacja: Piła, Górne

Re: Ulica Konarskiego

Post autor: Pandion »

Dzięki wielkie! Świetne zdjęcie, z lat powojennych? widzę aluminiową lampę. Do dziś zachował się ten biały mur (trochę się już sypie), a ta ulica prostopadła do Konarskiego to wyjazd z mojego podwórka :) Ten szpital stał do lat 90, teraz stoją tam nowe bloki. Poznaje go na zdjęciach tutaj: viewtopic.php?f=11&t=372&hilit=szpital&start=60 (drugi post).
Pozdr.
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się