Grupa rekonstrukcyjna

Wszystko co jest związane z militarną przeszłością naszego miasta.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Grupa rekonstrukcyjna

Post autor: Bwerk45 »

Cześć wszystkim.
Zasadnicze pytanko prosto z mostu, hee zbieram chętnych do grupy rekonstrukcujnej, LWP KOŚCIUSZKOWCY :D
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

Oprócz chęci jakie trzeba spełnić wymogi aby należeć do takiej grupy rekonstrukcyjnej?
Jak wygląda sprawa z uniformami i tym podobnym oporządzeniem?
Pozdrawiam.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Witam, grupę można samemu stworzyć, potrzebni są chetni którzy interesują się takimi sprawami. Można się podpiąć jako osoba lub grupa, np. 5 osób do innej grupy rekonstrukcyjnej, która ma swój status. Taka grupa nie musi być legalna na papierze, aczkolwiek dobrze być zarejestrowanym i mieć status jeżeli osób jest więcej jak 10. Taka grupa ze stausem ma w większe szanse uczestniczenia w większości imprez związanych z rekonstrukcjami bitew. Czy nawet są zapraszani na takowe imprezy jako goscie za darmo. Jeśli chodzi o oporządzenie i mundur to we własnym zakresie finansowym, ja mogę pomóc znaleźć takie rzeczy i doradzić na dzień dzisiejszy aby się ubrać, jest to koszt ok. 300zł. Ja ubieram się już pół roku i dogrywam teraz detale. Podstwowe rzeczy na początek to mundur KBW, czapka rogatywka z kuricą lub orzełkiem bez korony, pas piechura, oficerki, plecak mieszok. A z czasem powoli reszta. Jak są pytania zapraszam. :wink:
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

Widać że koszta są nie wielkie aby się umundurować, a i udział w takich rekonstrukcjach jest też spora przygodą.
Nie wspominam tu o możliwości spenetrowania nie zawsze dostępnych dla zwykłego czlowieka, obiektów militarnych.
Ogólnie są jakieś chętne osoby do pilskiej grupy rekonstrukcyjnej?
Warto by było z czasem zrekonstruować jakiś etap walk o nasze miasto lub nawet walki z początku II wojny światowej - walki przygraniczne.
Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
hose
Posty: 136
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: Piła-Bismarckstr , Gneisenaustr

Post autor: hose »

Ja się na to piszę i proszę o odpowiedź na maila . Jeżdżę już od 4 lat na zloty historycznych pojazdów wojennych i jest to niezła frajda. Co do zlotów to zapraszam do Bornego Sulinowa "Gross Born" na zlot historycznych pojazdów wojskowych , który odbędzie się 18-19 sierpnia 2005 r.
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

A tutaj strona informacyjna tegoż zlotu:
http://www.kulturabornesulinowo.pl/zlot/
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Witam i zdecydowanie będę z grupą AWP. Pozdrawiam. :D
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Witam, poszukuje rzeczy i informacji typu zdjęcia i opisy na temat 1AWP "Kościuszkowców".
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Post autor: Aragorn »

Obrazek

Mundur z lat 1941- 42, myślę że poglądowo się przyda.
Walonki - są to wojłokowe buty na skórzanej podeszwie wkładane podczas mrozów.
Z niewielką przesadą można powiedzieć, że walonki w bardzo istotny sposób przyczyniły się do zwycięstwa A. C. nad III Rzeszą.
Walonki skutecznie chroniły nogi od odmrożeń.
Używane równierz przez żołnierzy 1 AWP.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Jest rok 1945. Jednostka specjalna 60 armii przy udziale Ludowego Wojska Polskiego, dnia 24 stycznia podeszła pod miasto Schneidemuhl:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Witam, są to zdjęcia grupy rekonstrukcyjnej z Piły myślę że się spodobają. Pozdrawiam.
mih
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2005, 23:11
Lokalizacja: kiedyś z Westend-u ;)

Post autor: mih »

No to teraz wiem skąd były te pogłoski o białoruskim desancie na rogatkach miasta ;)
A tak poważniej: takie rekonstrukcje to fajna sprawa - odskocznia od codziennych "radości". Żałuje, że ostatnio skończyły sie wojsku pieniążki na szkolenie rezerwistów z SPR-u. Chętnie znów pozdobywałbym sobie okopy św. Trójcy na Biedrusku - chociaż pewnie skonczyłoby się to tylko strzelnicą z P-83, godzinami wykładów i tradycyjną popijawą.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: pavvlo »

Dostałem maila o takiej treści:
Witam!
Na wstępie coś o sobie: mam na imię Grzesiek i poza historią mojego regionu (Pomorze Gdańskie i ogólnie Prusy) zajmuję sie rekonstrukcją historyczną. W ramach naszego stowarzyszenia w jego sekcji niemieckiej rekonstruujemy m.in. jednostkę zapasową "Feldherrnhalle" z Elbląga ktora walczyła w marcu 45 roku w okolicach Gdańska. Między innymi dlatego bardzo mnie interesują informacje dotyczące wszystkich jednostek FHH. Czy moglibyście coś więcej powiedzieć o tym batalionie z Piły? Czy miał tam swój garnizon i czy była to jednostka pierwszoliniowa (raczej nie bo wszystkie pierwszoliniówki FHH walczyły w tym czasie na Słowacji i na Węgrzech) czy jakiś ersatz (być może właśnie jeden pododdział wydzielony z dwóch jednostek szkoleniowych i zapasowych (grenadierów i fizylierów) z Elbląga.
Grzesiek
Niestety osobiście nie jestem w stanie Grześkowi pomóc. Może ktoś inny posiada na ten temat jakieś informacje. Będę bardzo wdzięczny w jego imieniu.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Ja nie pomogę gdyby to była LWP to tak ale niemieckie jednostki to nii.
Awatar użytkownika
ADAM miłosnik 6plmb
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:13

Post autor: ADAM miłosnik 6plmb »

Kosciuszkowcy odwiedzili Mirosławiec i bardzo mi się podobało że chłopaki rwą się do techniki:

Obrazek
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

A byliśmy, byliśmy i to całkiem miło się bawiliśmy he.
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Zazdroszczę Wam realizacji swoich marzeń. Szkoda, iż nie było takiej możliwości kilka..... lat temu.

Pozdrawiam
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Witam Bogdan dlaczego zazdrościsz, w rekonstrukcję bawią sie osoby w wieku od 16 do 60 a więc nie widzę problemu. Wiem że jest to temat drażniący bo nie każedemu się to podoba. Jest to żywa historia, i myśle że miło zobaczyć coś na żywo a nie z książek albo filmu. Pozdrawiam :D Jak się uda to wrzucę pare fotek.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Obrazek

Troszku za duże :D

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ADAM miłosnik 6plmb
Posty: 52
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:13

Post autor: ADAM miłosnik 6plmb »

Piekna sprawa takie grupy rekonstrukcyjne. Trzymam kciuki za WAS. W Mirosławcu pieknie to wyglądało!!! Spotkamy się za rok???
2006
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2006, 18:19

Post autor: 2006 »

Ja dla mnie jesteście amatorami nieznającymi historii... mundury, wyposażenie i broń jest daleka od standardów przyjętych nawet w polskiej rekonstrukcji... poza tym znajomość historii przez członków jest daleka od oceny miernej...
Pozdrawiam
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Czy to tylko prowokacja, czy zarzuty podparte dowodami?
2006
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2006, 18:19

Post autor: 2006 »

A więc ilu z was ma zbliżone bluzy do oryginału?? 2 osoby.
Ilu jest milusia ludzi ze wsi, 90%.
Obstawiacie wszystkie podrzędne imprezy. Kto lata z wykopami?... bez legalizacji?? Każda wasza wypowiedź w telewizji nie jest spójna... Jesteście amatorami i to z samego dna...
Czemu wszyscy chodzą w oficerkach??? Macie samych oficerów??? Odtwarzacie oddziały defiladowe?? To ok, przepraszam.
A musztra to już żenada... stać tylko potraficie i działać na ludzi którzy chcą zobaczyć jakiś polski akcent... ale ludowe wojsko polskie a czemu nie partyzantów tity... też tam byli polacy!!
Do Białorusi pojedźcie i tam sławcie ludwą polskę...
Drażni mnie to, że na tym forum pisze się, że armia ludowa była ok... a dzieciaki w wieku 17-20 lat w armii niemieckiej walczące o swoją ojczyznę to są faszyści... trochę poczytajcie książek...
Poza tym z kim ta wspaniała rekonstrukcyjna ludowa armia musi mieć wroga i z kim się skumała, ano z wiecznie nachlanym lubuskim towarzystwem rekonstrukcyjnym... gratuluje.
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Post autor: Bwerk45 »

Dopowiem jeszcze, gość nie może znieść że inni mogą, a on nie.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: pavvlo »

Panowie zwracam uwagę że nie jest to miejsce na posty nic nie wnoszące do tematu, proszę więc o jakąś konstruktywną dyskusję a tego typu sprawy proszę rozwiazywać poprzez PW. Kolejne posty tego typu będe usuwał bez ostrzeżenia! P.s. Zresztą pozwoliłem sobie już usunąć jeden (pierwszy) dość bardzo obraźliwy post kolegi "2006".
Sprawa druga proszę na przyszłość nie pisać wiadomości wyłącznie dużą czcionką (posty zostały zmoderowane).
Awatar użytkownika
BOGDAN
PRZYJACIEL
Posty: 1001
Rejestracja: 11 lut 2006, 22:25
Lokalizacja: Piła - Staszyce
Podziękowano: 1 raz

Post autor: BOGDAN »

Także uważam, iż wszelkie uwagi winne być wnoszone:
1. na temat,
2. bez obrażania kokokolwiek.
Jeżeli ktoś ma inne zdanie - na temat - to ma prawo je wyrazić.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się