Konkurs - Piła na starej fotografii

Okres gdy miasto było pod zaborem pruskim czyli 1772-1807 i 1815-1871, oraz w granicach Rzeszy Niemieckiej czyli 1871-1945.
Awatar użytkownika
Mateusz 24
Posty: 369
Rejestracja: 25 gru 2009, 20:47
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: Mateusz 24 »

Ale to ciekawe co mówicie. A mohery tak się wydzierają, że TVN i inni tego typu przeciwnicy Radia Maryja to właśnie masoni, a wychodzi na to, że oni sami nimi są. Chyba dobrze zrozumiałem :woot:
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: adam »

Jak powiedział papież Paweł VI: "Dymy szatańskie wtargnęły nawet do Watykanu".
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: adam »

Takie objasnienie problemu przedstawionego przez Toma znalazlem w internecie.
"Wszechwidzące oko Lucypera, władcy tego świata. Zwróćmy uwagę na rzekomo chrześcijański symbol oka Boga w trójkącie, jaki można zaobserwować w Kościele Katolickim. Trójkąt według KK oznacza Trójcę, a promienie emanujące są rzekomą oznaką Ducha Świętego.
Tymczasem trójkąt ten jest szczytem piramidy a promienie to promienie słońca, czyli promienie Niosącego Światło - Lucypera.
Kombinacje owych symboli są widzialne w wielu miejscach i są one nam wszystkim doskonale znane. Niemniej niewielu z nas dotychczas rozumiała znaczenie owych symboli."
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: Tom »

Witaj adam !
dzięki za odwagę, ja już tego nie chiałem pisać, bo jeszcze bym się komuś naraził.
Jako dodatek i sprostowanie dla "myślicieli", tego i podobnych symboli, - nie znajdziecie w Biblii, ani w Starym, ani w Nowym Testamencie, swojego potwierdzenia, że to jest coś związane z chrześcijaństwem.
20. Februar. "Borussa" in Schneidemühl 1821 - z Encyklopedii Masomów - data powstania 7-stopniowej - Loży masońskiej w Schneidemühl, prawie 100 lat przed wybudowaniem kościoła.

No dobra więcej nie będę na ten temat pisał.

Tom
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: adam »

Mysle, ze znajda sie tacy, ktörzy podana przez Ciebie teze a przeze mnie poparta okrzykna bzdura. Mam jednak nadzieje, ze beda i tacy, ktörzy sie zainteresuja, poczytaja, poszukaja i beda bogatsi o wartosciowa wiedze. Utrzymuje, ze zwracajac uwage na takie szczegöly, na jaki Ty zwröciles, inaczej postrzega sie swiat i otaczajaca nas rzeczywistosc, oraz latwiej zrozumiec chocby nawet historie.
Mysle tez, ze nic zlego sie nie stalo, ze pytanie, zagadke zadales w tym temacie.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Każdy rozpozna to miejsce

Post autor: lubianka »

Ta zagadka na pewno nie będzie trudna, bowiem każdy rozpozna to miejsce (niewiele się zmieniło). Tak więc kto poznaje to miejsce? Oczywiście wszyscy. Pozdrawiam. Ps. Do tej pory, nie doczekałem się rozwiązania zagadki, dotyczącej drugiego miejsca przedstawiającego, symbole Masońskie.

Obrazek
Jarek63
PRZYJACIEL
Posty: 277
Rejestracja: 27 lip 2005, 19:26
Lokalizacja: Piła

Re: Każdy rozpozna to miejsce

Post autor: Jarek63 »

Restauracja "Zielony Wieniec", Piła - Koszyce.
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Każdy rozpozna to miejsce

Post autor: lubianka »

Wystarczyło przeczytać :)
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Re: Każdy rozpozna to miejsce

Post autor: Tom »

Hallo lubianka!
Ps. Do tej pory, nie doczekałem się rozwiązania zagadki, dotyczącej drugiego miejsca przedstawiającego, symbole Masońskie.
Ja, odpowiedzialem gdzie jest drugi symbol, ale kilka postöw zostalo usunietych, chyba tak jak przypuszczalem - narazilem sie.

Foto na Koszycach: raczej nie bylo to restauracjä tylko wyglada na przecietny "Gasthaus" - przydrozny zajazd gdzie mozna bylo napic sie czegos. Sama nazwa "Krug zum grünen Kranz" - "Dzban (przy/pod) zielonym wiencem" nie wskazuje na restauracje, jest zbyt uboga na zewnätrz w poröwnaniu z wieloma innymi w centrum miasta. Nazwa wskazuje na naczynie Krug w ktörym podawano piwo lub napöj. Poza tym dzis nie wiemy czym motywowal sie wlasciciel, czy "zielony wieniec" to otaczajäce budynek drzewa?

Tom
p. Z
PRZYJACIEL
Posty: 44
Rejestracja: 08 sty 2007, 22:30
Lokalizacja: Piła

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: p. Z »

Podpis pod zdjęciem nie odpowiada prawdzie. Zdjęcie zrobione w latach 50-60 ubiegłego wieku lub później. Przyjrzyjcie się szczegółom. Zagrzybione ściany, znak drogowy, pokrzywiona furta wejściowa, ubiór ludzi przedstawionych na zdjęciu, wielkość drzew. A w tym okresie takim napisem nie można tak podpisywać.
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Każdy rozpozna to miejsce

Post autor: RR »

Tom pisze: "Krug zum grünen Kranz" - "Dzban (przy/pod) zielonym wiencem" nie wskazuje na restauracje
Krug należy w tym przypadku przetłumaczyć jako "karczma". Kiedyś już o tym pisałem.
maritim
PRZYJACIEL
Posty: 170
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:19

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: maritim »

Karczma ta została opisana w Czytelni, w artykule o Koszycach...
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: lubianka »

Zdjęcie znalazłem w sieci i nie wiem czy ktoś przy nim manipulował. Faktycznie wygląda podejrzanie, ale niestety to tylko poszlaki. Dzisiaj w Niemczech są też krzywe znaki i zagrzybione ściany. Pozdrawiam!
adam
PRZYJACIEL
Posty: 1379
Rejestracja: 22 wrz 2006, 18:58
Lokalizacja: Niemcy

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: adam »

p. Z pisze:Podpis pod zdjęciem nie odpowiada prawdzie. Zdjęcie zrobione w latach 50-60 ubiegłego wieku lub później. Przyjrzyjcie się szczegółom. Zagrzybione ściany, znak drogowy, pokrzywiona furta wejściowa, ubiór ludzi przedstawionych na zdjęciu, wielkość drzew. A w tym okresie takim napisem nie można tak podpisywać.
Jakiś czas temu też zwróciłem uwagę na to zdjęcie, podejrzewając, że pochodzi ono z okresu powojennego. Muszę powiedzieć, że czytając niemieckie książki pisane współcześnie o naszych terenach, znajduję zdjęcia wykonywane obecnie np. kościołów.
maritim
PRZYJACIEL
Posty: 170
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:19

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: maritim »

Zdjęcie to pochodzi z wydanego w Niemczech w 1979r albumu "Grenz - und Regierungsstadt Schneidemuehl einst und heute" w którym zamieszczono wiele zdjęć Piły zarówno dawnych, jak i współczesnych /lata powojenne/ wykonanych przez odwiedzających nasze miasto byłych mieszkańców. Jest oczywiście powojenne, ciekawostką są widoczne na elewacji zielone wieńce, usunięte podczas późniejszych remontów... Nie wiem, czy ktoś już o tym wspominał, widoczną na zdjęciu akację otacza zachowana do dzisiaj brukowana uliczka, będąca niegdyś pętlą autobusową linii nr 1... Pozdrawiam Kolegów
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: Aragorn »

Obrazek Obrazek

"Zielony Wieniec" przed wojną, niestety nie posiadam większych widoków.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RR
PRZYJACIEL
Posty: 457
Rejestracja: 21 sie 2005, 15:46
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: RR »

To do kompletu wnętrza:
Obrazek
Awatar użytkownika
lubianka
Posty: 226
Rejestracja: 04 lut 2011, 19:20

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: lubianka »

Widać jak to drzewo urosło. Coś mi świta w głowie, że na początku lat 70, też była tam gospoda albo sklep. Czy ktoś to pamięta?
wojtaq
MODERATOR
Posty: 318
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:30
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: wojtaq »

No tak...
Nie ma już tamtych wnętrz, a do karczmy nie wpadniesz choćby tylko po to, żeby posłuchać słowików...
Swoją drogą do idealne miejsce na prawdziwy zajazd z tamtych czasów. Tfu, co ja piszę! Byłoby dobrze odtworzyć klimat z przed wojny i przywrócić i nazwę i funkcje.
Gdybym był bogaty, ehhhh!
Bwerk45
PRZYJACIEL
Posty: 176
Rejestracja: 23 maja 2005, 17:45
Lokalizacja: Piła

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: Bwerk45 »

Jak widać park za domem tętnił życiem. A takie tam było i chyba jest śmietnisko.
Awatar użytkownika
emigrant
Posty: 46
Rejestracja: 19 maja 2005, 07:07
Lokalizacja: IV Wielka Emigracja

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: emigrant »

lubianka pisze:Widać jak to drzewo urosło. Coś mi świta w głowie, że na początku lat 70, też była tam gospoda albo sklep. Czy ktoś to pamięta?
Tak, rzeczywiście. W latach siedemdziesiątych była tam prowadzona działalność gospodarcza. Ale nie jestem pewien, jakiej branży...
Awatar użytkownika
Aragorn
MODERATOR
Posty: 1358
Rejestracja: 14 kwie 2005, 17:22
Lokalizacja: Piła- Ringstraße

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: Aragorn »

Krótka historia "Zielonego Wieńca".

Obrazek
maritim
PRZYJACIEL
Posty: 170
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:19

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: maritim »

Przeglądałem ostatnio stare zdjęcia i udało się znaleźć kilka ciekawych fotek... Może ktoś rozpozna to miejsce, bo sam już nie jestem pewien...:)

Obrazek
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1765
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: SA108 »

To nie jest czasem obecna al. Wyzwolenia widziana od strony mostu? Przy domkach z prawej byłoby teraz skrzyżowanie ze Staropolską.
maritim
PRZYJACIEL
Posty: 170
Rejestracja: 23 lis 2009, 23:19

Re: Konkurs - Piła na starej fotografii

Post autor: maritim »

Brawo SA108. Pytanie nie było chyba zbyt łatwe, biorąc pod uwagę, jak bardzo zmieniło się to miejsce przez te ~30 lat... Teraz wygląda to tak:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się