Zmarł nasz Przyjaciel - aktywny uczestnik naszego Forum

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

Dziś obok Merkurego na tablicy ogłoszeń nalazłem nekrolog Bogdana... Jakie to przykre.
Nie będzie mnie na Junikowie. Żałuję ale nie mogę. Będę jednak pamięcią z Nim. Ostatnie pożegnanie....
Obecnych na cmentarzu proszę o zdjęcia.
Awatar użytkownika
Piterek
PRZYJACIEL
Posty: 491
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:35
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: Piterek »

Wielka szkoda... to był mój dawny sąsiąd a obecny kolega ze Stowarzyszenia... Cześć jego pamięci!
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: skinspila »

jeden z niebieskich ale ziomal jakich mało i szkoda że nie u nas chowany kurcze chwała mu Bogdan ponad wszystko chodząca encyklopedia uśmiech na gębie aż się serce kraja kto go nie poznał osobiście niech beczy swój chłop :cry:
Awatar użytkownika
GaWroN
Posty: 118
Rejestracja: 07 cze 2006, 18:07
Lokalizacja: PIŁA (Schneidemühl) os. Zielona Dolina (Grünthal)

Post autor: GaWroN »

[*]
hans751

Post autor: hans751 »

Bardzo mi Przykro z powodu śmierci naszego kolegi,składam serdeczne wyrazy współczucia jego najbliższym.
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI NA WIEKI WIEKÓW AMEN.
Awatar użytkownika
MaksLen
PRZYJACIEL
Posty: 190
Rejestracja: 06 sty 2007, 22:08
Lokalizacja: stąd

Post autor: MaksLen »

Czy ktoś z uczestników Forum był na pogrzebie Bogdana? Proszę o opis jak wyglądała uroczystość. Czy pilanie byli tam reprezentowani? A może jakieś zdjęcie? Będę bardzo wdzięczny.
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Tak. Byłem ja i SA108.
Pogrzeb jak pogrzeb.Niesłychanie smutny.Oprócz grona rodziny zauważyliśmy także delegacje Biblioteki Publicznej, TMP oraz Uniwersytetu III Wieku. Skremowany Pan Bogdan został pochowany w grobie rodzinnym. Dla chcących w przyszłości odwiedzić jego grób biorąc pod uwagę ogrom cmentarza dotarcie do niego jest niesłychanie proste. Został pochowany jakieś 10 metrów od głównej alejki po jej prawej stronie, jakieś 300 metrów od cmentarnej kaplicy. Nieopodal jego grobu jest kilka starych nagrobków małych dzieci. Tuż przed jego grobem kończy się krótki chodnik z polbruku na którym stoją słupki zapobiegające wjazdom samochodów. Ze względu na charakter uroczystości nie posiadamy jednak fotografii.
Awatar użytkownika
jasiu05
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2007, 12:13
Lokalizacja: Dobrzyca

Post autor: jasiu05 »

[*]
Awatar użytkownika
obserwator
Posty: 320
Rejestracja: 16 sty 2006, 07:51
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: obserwator »

Właśnie się dowiedziałem... Miałem z Bogdanem styczność tylko dzięi temu forum. Podziwiałem jego wiedzę i jego kulturę wypowiedzi. Całe szczęście zdążyłem kiedyś wprost napisać o szacunu dla jego osoby i jego wiedzy o pilskich sprawach. Będzie mu dobrze w niebie - tam się to docenia. Wyrazy współczucia dla rodziny.
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Post autor: Tom »

...Bogdan...

- Spotkałem Go, chyba lato 2005, był opiekunem wycieczki Pilan (a właściwie Schneidemühl-an), którzy przyjechali po latach z Cuxhafen.
To było w "blaszaku" na ul.Ludowej w Galerii. Pierwszy i ostatni raz, kiedy widziałem Go osobiście.
Po kilku miesiącach przekazałem jemu e-mailem kilka informacji, których nie ma na Forum. Był bliski rozwiązania. Napisał do mnie, miał termin na ciąg dalszy. Niestety przez rok nie odzywał się. Nigdy się nie dowiem jaki był dalszy ciąg. A tylko on z poza Forum miał dostęp do dwóch jeszcze żyjących osób w Pile.
To moje wspomnienie o Bogdanie, kończę wersetem Biblijnym :

"A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd," /List do Hbr. 9,27/

Tom.

- Szkoda, że go już nie ma.
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Pożegnanie kolegi

Post autor: marasxt »

Z żalem pragnę powiadomić, że w dniu dzisiejszym zmarł po długotrwałej i ciężkiej chorobie nasz wieloletni forumowicz, miłośnik historii naszego miasta, poszukiwacz i kolekcjoner pamiątek po nim, rekonstruktor, pierwszy wiceprezes SHF Przedmoście-Piła oraz kolega i przyjaciel Skinspila.

Wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich znajomych, którym był bliski.
Żegnaj Jacku.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Pożegnanie kolegi

Post autor: pavvlo »

Z wielkim smutkiem czytam tą wiadomość...

Jacku, byłeś z nami od początku istnienia forum, napisałeś wiele ciekawych postów, gdy zaszła potrzeba oferowałeś swoją pomoc. Na zawsze pozostaniesz Przyjacielem Dawnej Piły. Będzie nam Ciebie brakować.
Awatar użytkownika
dizel
PRZYJACIEL
Posty: 380
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:24
Podziękowano: 2 razy

Re: Pożegnanie kolegi

Post autor: dizel »

To przykra wiadomość. Wiele razy pytałem go o różne miejsca i fakty, zawsze pomógł, podpowiedział. Nieoceniona pomoc na forum i nie tylko. Szkoda, że odszedł [*]
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Re: Pożegnanie kolegi

Post autor: ziolek »

I dla nas członków stowarzyszenia Okrąglak byłeś Jacku pomocny. Pozostajemy Ci wdzięczni i teraz.
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Re: Pożegnanie kolegi

Post autor: marasxt »

Msza odbędzie się w piątek 14.09. o godzinie 10 w kościele na Górnym, a pogrzeb o 11 na Komunalnym.
Awatar użytkownika
marasxt
PRZYJACIEL
Posty: 398
Rejestracja: 20 lis 2005, 22:03
Lokalizacja: Koschütz

Zmarł nasz Przyjaciel - aktywny uczestnik naszego Forum

Post autor: marasxt »

6 marca 2014 r. odszedł nasz forumowy kolega Jerzyk - Jerzy Zelman.
Sorry ale dowiedziałem się o tym dopiero dziś. Znałem się z Nim od 25-ciu lat.
Krótkie wspomnienie Jurka znajdziecie pod tym linkiem: http://kk24h.pl

Cześć Jego pamięci.
Awatar użytkownika
pavvlo
ADMINISTRATOR
Posty: 786
Rejestracja: 04 kwie 2005, 23:27
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Zmarł nasz Przyjaciel - aktywny uczestnik naszego Forum

Post autor: pavvlo »

Jerzyk był z nami prawie od początku istnienia naszego forum. Pozostawił po sobie wiele ciekawych wspomnień związanych z Piłą, w której spędził część swojego życia. W ostatnim okresie planował przyjechać do Piły aby się z nami, forowiczami spotkać. Niestety, nie będzie nam już dane się nim zobaczyć...

Życie przemija, pamięć pozostanie.
Spoczywaj w spokoju.
Awatar użytkownika
Tom
PRZYJACIEL
Posty: 722
Rejestracja: 17 cze 2005, 23:00
Lokalizacja: - Vienna

Re: Zmarł nasz Przyjaciel - aktywny uczestnik naszego Forum

Post autor: Tom »

O, to smutna wiadomość.
Jerzyk, był cennym zrödłem informacji o Dawnej Pile, dla Wszystkich!
Tak jak Bogdan, który był bardzo pomocnym od samego początku.
Rozwiązywał zagadkę dużej galerii obrazów, które znajdowały się na starej plebani przy kościele św. Janów. To jemu przekazałem z drobnymi szczegölami, gdzie i co było, i jakie obrazy, które zapamiętałem i dokładne miejsca pomieszczeń i na których sianach były. Wszystko zniknęło po przeprowadzce do nowej plebani przy kościele św. Rodziny.
Bogdan zainteresował się bardzo poważnie. Odnalazł po kilku miesiącach 2 żyjące wtedy osoby, które zgodziły się z Nim rozmawiać o tej galerii obrazöw. Otrzymałem e-mail na 2 dni przed terminem rozmowy że osoby te wyraziły zgodę. I to była ostatnia wiadomość, krótko po tym trafił do szpitala bo był już chory.
Cokolwiek dowiedział się, być może jest w jego pozostawionych notatkach, co to była za galeria dużej ilości obrazów i skąd pochodziła. Albowiem to nie były obrazy żadnych świętych. Jeden z nich był obrazem J. Matejki, którego rozpoznałem po kilku latach w książce do nauki historii. A pamiętam jak dziś. Obraz którym bylem tak zafascynowany że kiedy tylko bylem na plebani dotykałem go, jego soczystych barw zieleni.
Przepraszam to raczej nie miejsce na te wspomnienie, chciałem wspomnieć o Bogdanie, ktöry mögł poznać jedną z tajemnic Dawnej Piły.

Tom
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się