Logo Piły

Współczesne sprawy naszego miasta.
Awatar użytkownika
maciekpp
Posty: 62
Rejestracja: 14 paź 2006, 11:48
Lokalizacja: Piła - Jadwiżyn / Burnham
Kontakt:

Logo Piły

Post autor: maciekpp »

Wczoraj w wiadomościach widziałem nowe logo Piły. Czy ktoś ma więcej informacji o tym projekcie, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji? I jak wam się ono podoba?":)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

A więc jednak. Wiem, że władze miasta zimą tego roku przy okazji spotkania z organizacjami pozarządowymi przeprowadziły konultacje w postaci ankiet. Ankiete jak pamiętam przeprowadzała na zlecenie um jakaś firma consultingowa. Władze miasta przymierzały się wówczas do kształtowania nowego wizerunku Piły.
Awatar użytkownika
maciekpp
Posty: 62
Rejestracja: 14 paź 2006, 11:48
Lokalizacja: Piła - Jadwiżyn / Burnham
Kontakt:

Post autor: maciekpp »

Dla tych co wiedzą jeszcze mniej ode mnie ;) polecam tą stronkę http://ww6.tvp.pl/780,20080711751575.strona
Pozdrawiam
Marek
Posty: 202
Rejestracja: 04 sty 2006, 18:11
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Marek »

Moim zdaniem to logo to kupa. Ja jako mieszkaniec Piły nigdy bym nie wyczytał symboliki która kształtuje i składa się na owe logo. Może moje horyzonty myślowe są za wąskie. A co ma powiedzieć obca osoba - turysta ? To logo z pewnością nikogo nie przyciągnie. Jest brzydkie i niczym nie przyciąga - nawet oka. Moim zdaniem styliści nie popisali się. Logo powinno przyciągać wzrokowo, to nie poezja aby czytać między wierszami i doszukiwać się głębi. Oczywiście w logo powinny być zawarte cechy miasta ale nie w taki sposób. Dwie krzywe linie które symbolizują tyle rzeczy na raz ? Poszli po bandzie.
Awatar użytkownika
skinspila
PRZYJACIEL
Posty: 358
Rejestracja: 04 lut 2006, 16:12
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz
Kontakt:

Post autor: skinspila »

przecie to logo to żenada ciekaw jestem kto za pomysł zagarnął kase a gdzie jelonek
Awatar użytkownika
seba691
Posty: 52
Rejestracja: 08 kwie 2008, 20:36
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: seba691 »

Do bani to logo. Parę kresek i nic poza tym.
Bocian
PRZYJACIEL
Posty: 829
Rejestracja: 20 lip 2006, 23:20
Lokalizacja: Piła/Wrocław

Post autor: Bocian »

Jestem trochę zawiedziony tym logo. Te dwie kreski namalowane w Paincie nie będą czytane jako meandry... prędzej jako drzewko. Ale to takie dośc banalne skojarzenie... Proprcje do bani, kolory nienajlepsze...

W jaki sposób wyłoniono to logo? Był jakiś konkurs?
Awatar użytkownika
Kanclerz
PRZYJACIEL
Posty: 385
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:44
Lokalizacja: Piła - Górne

Post autor: Kanclerz »

Moje pierwsze skojarzenie to sierp i młot, no może dwa sierpy. Dopiero obejrzany film z dźwiękiem wyprowadził mnie z tego przeświadczenia. Meandry Gwdy, wyspa, drzewo, otwartość na turystów i inwestorów, ekologia... No no, ambitne :)
ziolek
PRZYJACIEL
Posty: 2009
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:32
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy
Kontakt:

Post autor: ziolek »

Bocian pisze:Jestem trochę zawiedziony tym logo. Te dwie kreski namalowane w Paincie nie będą czytane jako meandry... prędzej jako drzewko. Ale to takie dośc banalne skojarzenie... Proprcje do bani, kolory nienajlepsze...

W jaki sposób wyłoniono to logo? Był jakiś konkurs?
Logo przygotowali plastycy z ASP z Katowic na zlecenie firmy konsultungowej, o której wspomniałem we wcześniejszym poście. Spośród przygotowanych wersji loga wyboru dokonał urząd miasta.
Caesar
Posty: 93
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:23
Lokalizacja: Karlsberg
Kontakt:

Post autor: Caesar »

A na moje zapytanie o nowe logo urząd miasta udzelił mi takiej odpowiedzi:
Nowe logo miasta Piły - identyfikacja wizualna marki Piła została opracowana na zlecenie wraz z opracowaniem Strategii zarzadzania marką Piła i z identyfikacją wizualną marki. Autorami opracowania są WYGinternational oraz PRC comunications. Nowe logo znajdzie się na stronie internetowej, po jej przeprojektowaniu , w IV kwartale br.Zostało już zastosowane przy opracowaniu nowego wydawnictwa - broszury pn."Budżet Miasta Piły 2008 - skąd mamy pieniądze i na co je wydajemy", dostępnej w informatorium tut. Urzędu. Zastosowane zostało również w kampanii promocyjno edukacyjej "Bezpieczne wakacje" oraz w publikacjach prasowych. Logo będzie sukcesywnie wdrażane w realizacji działań promocyjnch miasta oraz nowych wydawnictwach. Informacje nt. projektu pozyskać można w Wydziale Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Piły
Marek
Posty: 202
Rejestracja: 04 sty 2006, 18:11
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 1 raz

Post autor: Marek »

Tylko patrzeć, jak wszyscy ,,rzucą" się na Piłę dzięki nowemu logo. Sukces murowany.
jarek
PRZYJACIEL
Posty: 131
Rejestracja: 21 sie 2005, 21:10
Lokalizacja: Piła

Post autor: jarek »

Jak dla mnie coś co ma symbolizować meandry Gwdy powinno być niebieskie, a nie białe i zielone.
Nowe logo znajdzie się na stronie internetowej, po jej przeprojektowaniu , w IV kwartale br.
Tempo zabójcze ;)
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się