Rozwalają stare budynki!

Maksiu
Posty: 126
Rejestracja: 05 mar 2012, 15:31

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Maksiu »

Na początku września wyburzono mały słynny sklepik o nazwie ''żużelek''. Panu Taterce skończyła się umowa na najem, więc pijalnie przewrócili w pył.
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Krzysztof Ju »

faktypilskie.pl pisze:Obrazek

Śp. "Tarcza" (1979-2018)

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przypominam pilanom oraz strzelcom z regionu byłego województwa pilskiego o Centrum Strzelectwa Sportowego "Tarcza" w Pile. Tak było, tak miało być, a… jak jest?

Fakty obecnie. Strzelnice zamknięte przez prezydenta Piły. Miały być sprzedane za 14 milionów złotych, chyba kosmitom. Niestety nikt nie kupił, bo w regionie kosmitów nie ma. Czy ten, co chciał sprzedać, miał do tego prawa? Chyba nie, dlatego upomniało się o teren wojsko - chociaż mówiono, ze deweloperzy już liczą metry.

CSS "Tarcza" było - i nie ma. Osie i pawilony strzeleckie zdewastowane, bo mienie wyprzedawane. Lecz ktoś obiektu pilnuje, czyli niszczenie odbywa się pod kontrolą.

Jak rozumieć takie decyzje? Ekonomicznie czy społecznie lub może politycznie? Przeciw Polakom, strzelcom regionu pilskiego: sportowym, historycznym, myśliwym. Oto jest pytanie w dniu Narodowego Święta Niepodległości Polski, bo przecież strzelectwo to sport proobronny.

Czyżby radni gminy i miasta Piły nie znali historii? Prezydent jest spoza Piły, to może nie znać. Widać to po obchodach Święta Niepodległości organizowanych przez władze miasta - "Tarczę" zamknięto w roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Czy to nie jest wymowne, kto tu myśli o społeczeństwie? W Pile wykluczono społecznie strzelców sportowych, którzy strzelają obecnie w Chodzieży i Poznaniu, bo tam są strzelnice i nikt ich nie sprzedaje lub zamyka.

Oto wyciągi z pilskiej prasy:

Remont Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza w Pile będzie kosztował 8 milionów złotych (Agnieszka Kledzik 20 lipca 2011)

Marek Mirski, architekt projektu często wpada na plac budowy i sprawdza postęp prac. Po remoncie pilskie centrum strzelectwa "Tarcza" będzie drugim tak nowoczesnym ośrodkiem. Pierwszy jest we Wrocławiu.

Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza przechodzi kapitalny remont, można wręcz powiedzieć, że budowane jest od nowa.

Zresztą inwestycja pochłonie bagatela.. .8 mln zł. Ambicją władz jest by powstało tu centrum strzelectwa na miarę europejską. Centrum wybudowano w latach 70. na uboczu miasta przy al. Powstańców Wlkp. Wtedy też zaczęły się jego lata świetności, odbywały się tu krajowe zawody, a Piła doczekała się wielu mistrzów strzeleckich.

- Przed laty, jako jedyni w Polsce, aż pięć razy prowadziliśmy spartakiady i olimpiady młodzieżowe, później jednak obiekt przeszedł wiele przeobrażeń, bo najpierw byli tu strzelcy, później w tej hali były remontowane silniki, a w końcu znaleźli się tu... bokserzy - mówi Kazimierz Sadowski, zasłużony trener, który prowadzi Strzelecki Klub Sportowy Inter-Continental w Pile, zwany kuźnią mistrzów: rekordzistów Polski, medalistów mistrzostw Europy.

Sadowski z podziwem i radością śledzi kapitalny remont centrum, wierząc, że ta dyscyplina sportu w Pile odżyje. Na pomysł ten wpadła jeszcze poprzednia ekipa w ratuszu, bo były prezydent Piły Zbigniew Kosmatka na sport stawiał. On tez podjął działania na rzecz pozyskania pieniędzy.
Okazały się skuteczne. Piła otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej 2,4 mln zł w ramach rewitalizacji terenów powojskowych ("Tarcza" takim terenem była przed przejęciem jej przez gminę).

Obecne władze kontynuują pomysł.

- Takiego obiektu w Pile brakowało. To będzie jeden z dwóch istniejących w Polsce, tak dużych i nowoczesnych. Pierwszy jest we Wrocławiu - wyjaśnia Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły. Prace przy remoncie idą zgodnie z planem i obiekt ma zostać oddany do użytku w październiku. Prace nie są łatwe, bo obiekt musi być bezpieczny.

- Bazowaliśmy na czymś co już istniało, było kilka elementów wartościowych, one zostały, jedynie je unowocześniliśmy i dopasowaliśmy do obowiązujących norm - tłumaczy Marek Mirski, architekt i projektant centrum.

Najważniejsze, czyli stanowiska strzeleckie, zostały już połączone zadaszonymi łącznikami. Wyremontowana jest już część biurowa, sale konferencyjne i szkoleniowe. Wykorzystano ich betonowe elementy.

- To duże oszczędności. Te betony będą pokryte deskami, tak, aby nie było rykoszetów. To wymogi bezpieczeństwa, zakładamy jeszcze specjalne umocnienia - mówi z kolei Jerzy Chaberski, kierownik budowy.

Firma z Piły, która buduje centrum ma już doświadczenie. Buduje czwartą strzelnicę w kraju.

- Tu jednak zdarzają się niespodzianki. To obiekt powojskowy i natrafiliśmy na dodatkowe fundamenty, na których nikt nic nie zbudował i nie było ich na mapach. Musieliśmy je zburzyć - wyjaśnia Waldemar Piotrowski, wykonawca robót.

Centrum Strzelectwa Sportowego ma być na wskroś nowoczesnym i bezpiecznym obiektem. W Pile, podobnie jak we Wrocławiu, będą elektroniczne tarcze strzeleckie.

*

Piła. Nowa Tarcza za 10 milionów (MIN 22 października 2012)

W piątek oficjalnie otwarte zostało centrum strzelectwa sportowego Tarcza. Rewitalizacja tego obiektu kosztowała prawie 10 milionów złotych.

Niemal 10 milionów złotych pochłonęła rewitalizacja Centrum Strzelectwa Sportowego "Tarcza" w Pile. Strzelnica doczekała się tak poważnej inwestycji po ponad 30 latach... W piątek obiekt został oficjalnie otwarty. Pytanie, czy jest szansa na to, aby był w pełni wykorzystywany?

Trwająca dwa lata przebudowa "Tarczy" nie pozostawiła z jej dawnego wyglądu praktycznie niczego. Trudno się jednak dziwić, bo stan budowanego w 1979 roku obiektu po latach pozostawiał wiele do życzenia. Dziś jest inaczej. W Pile powstał jeden z najnowocześniejszych obiektów strzelectwa sportowego w kraju. Amatorzy strzelectwa naprawdę mają teraz w czym wybierać. Na zewnątrz obiektu przygotowano osie strzeleckie na linii: rogacz, dzik, zając, a także strzelnice do rzutków: skeet, trap, oś, krąg i bażant. W budynku strzelnicy natomiast można strzelać z broni sportowej oraz karabinu i pistoletu pneumatycznego. W przyszłości jest szansa, że do wyposażenia "Tarczy" dokupiona zostanie broń ostra, dzięki temu oferta centrum strzelectwa będzie jeszcze bogatsza.

- Gdyby ktoś pytał, czy w Pile jest ciągłość władzy, to dzisiaj mamy tego najlepszy przykład - mówił podczas piątkowej uroczystości prezydent Piły Piotr Głowski.

Faktycznie decyzja o rewitalizacji "Tarczy" zapadła jeszcze podczas kadencji byłego prezydenta Piły Zbigniewa Kosmatki. Koszty przedsięwzięcia początkowo szacowane na kilka milionów znacznie jednak się rozrosły i w sumie za przebudową centrum strzelectwa trzeba było zapłacić prawie 10 milionów złotych. Część pieniędzy pochodziła ze środków funduszy europejskich (ok. 2,2 mln zł). Choć obecny prezydent Piły podkreśla, że inwestycja jest imponująca, to nie ukrywa też, że całe przedsięwzięcie budzi w nim mieszane uczucia.

- To przedsięwzięcie nie było najbliższe mojemu sercu i dzisiaj trochę czuję się jak ktoś, kto na imieniny dostaje przepięknego pieska ale nie ma ani dla niego czasu, ani pieniędzy na jego utrzymanie - powiedział Piotr Głowski. -Dzisiaj myślimy, w jaki sposób zapełnić ten obiekt. Nie było do tej pory takiego programu. Chcielibyśmy między innymi by korzystała niego młodzież zarówno szkół podległych prezydentowi, jak również staroście w ramach lekcji wychowania fizycznego - dodał.

Podobnie jak stało się to z Aquaparkiem, "Tarczą" zarządzać będzie spółka Aqua-Pil. Nad centrum strzelectwa sportowego czuwał będzie Sławomir Kaźmierczak, były dyrektor Pilskiego Domu Kultury.

*

Jak na razie nie wiadomo jakie konkretnie plany władze miasta mają w stosunku do Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza. Jesienią 2018 roku mówiło się, że obiekt najprawdopodobniej zostanie sprzedany lub przekazany Szkole Policji, z zachowaniem możliwości korzystania ze strzelnicy przez klientów indywidualnych.

Teraz okazuje się, że władze Piły na temat przejęcia "Tarczy" rozmawiają też z wojskiem, które było pierwotnym właścicielem obiektu. Gmina Piła od Agencji Mienia Wojskowego przejęła Tarczę w 2003 roku.

Dziś miejscy urzędnicy nie potrafili jednak odpowiedzieć nam na pytania o to, co.i kiedy stanie się z obiektem, kto będzie jego nowym właścicielem i czy strzelnice będą dostępne dla mieszkańców Piły i regionu.

- Trwają rozmowy z właścicielem, który był darczyńcą czyli z wojskiem. Zasady korzystania i szczegóły transakcji są dopiero ustalane - powiedziała Życiu Piły Dorota Semenov z Urzędu Miasta.

O chęci sprzedaży przez władze Piły Centrum Strzelectwa Sportowego "Tarcza" mówi się od jesieni 2018 roku. O planach tych poinformował wtedy na swoim profilu na Facebooku starosta pilski.

- Służąca mieszkańcom od blisko 40 lat strzelnica "Tarcza" w Pile decyzją Prezydenta Miasta Piły została przeznaczona do zbycia. Wg moich informacji obiekt ten docelowo ma być przekazany np. policji. Straci zatem otwarty charakter i prawdopodobnie jako mieszkańcy już nie będziemy mogli z niego korzystać. Takie działanie w ocenie wielu jest krokiem wstecz w rozwoju naszego miasta i powiatu (...) Z tego obiektu korzystały tysiące mieszkańców Piły, w tym mnóstwo dzieci, a kilka lat temu został zmodernizowany za unijne pieniądze. Zaprzeczam też plotkom, że takie decyzje to wymysł MON lub MSWiA. To autonomiczna decyzja prezydenta Piły - napisał na swoim profilu na Facebooku starosta Eligiusz Komarowski.

Władze Piły odpowiedziały wtedy oficjalnym komunikatem, informując że ruch taki rozważają ze względów finansowych, a o przyszłości "Tarczy" rozmawiają z różnymi środowiskami.

" Istotną kwestią braną pod uwagę jest zapewnienie odpowiedniego wyszkolenia formacji mundurowych i w tym zakresie staramy się pomóc służbom państwa w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców, Piły w szczególności. Żadna decyzja w tym zakresie ostatecznie nie zapadła. Brane są pod uwagę aspekty społeczne, prawne i ekonomiczne. Szczególnie, że każdego roku utrzymanie obiektu pilskich podatników kosztuje ok. 500.000 złotych (które mogłyby być przeznaczone np. na sport dzieci i młodzieży). Przeciętnie miesięcznie ze strzelnicy na zasadzie wielokrotności korzysta zaledwie ok. 100 osób, a lwia część osób strzelających nie mieszka i nie płaci podatków w Pile. Ewentualne zasady nowej koegzystencji stanowić będą przedmiot rozmów i negocjacji (pomiędzy zainteresowanymi stronami)" - czytamy w oświadczeniu pilskiego Urzędu Miasta z 19 października 2018 roku.

W październiku też przed Urzędem Miasta w Pile odbyła się manifestacja osób sprzeciwiających się sprzedaży Centrum przez władze Piły. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób.

Po proteście władze Piły spotkały się z przeciwnikami sprzedaży "Tarczy", m.in. przedstawicielami Polskiego Związku Łowieckiego.

- Omówiono status procedury zmierzającej do wypracowania formuły funkcjonowania obiektu, która pozwoli odciążyć portfel mieszkańców Piły, a jednocześnie nie spowoduje konieczności zaprzestania działalności prowadzonych tam obecnie - informowała w październiku ub.r. rzeczniczka prasowa pilskiego Urzędu Miasta.


Autor: Kazimierz Sadowski
Źródło: www.faktypilskie.pl
Data wydania: 10 listopada 2019
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Krzysztof Ju »

asta24.pl pisze:Obrazek

Kamienice do wyburzenia

Trzy kamienice w Pile do wyburzenia. Lokatorzy już zostali przesiedleni, a teren wkrótce trafi na sprzedaż.

- Chodzi o dwa sąsiadujące ze sobą budynki przy ul. Wawelskiej. W jednym z nich półtora roku temu wybuchł pożar. Już wówczas był to pustostan. Mieszkańcy zostali przesiedleni do mieszkań komunalnych o wyższym standardzie - mówi Dorota Semenov, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Pile.

Obrazek

Trzecia kamienica przeznaczona do wyburzenia sąsiaduje z kościołem św. Stanisława Kostki przy ul. Browarnej. Lokatorzy tego budynku także dostali inne mieszkania.

Wkrótce miasto ogłosi przetarg na sprzedaż tych terenów. Wyburzenie pustostanów będzie już leżało po stronie przyszłego właściciela działki. Miejscowy plan zagospodarowania terenu przewiduje w tych miejscach zabudowę mieszkaniową.


Źródło: www.asta24.pl
Data wydania: 25 stycznia 2020
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Krzysztof Ju »

asta24.pl pisze:Obrazek

Kiedy wreszcie te kamienice znikną?

Pustostany przy ul. Wawelskiej mają zostać wyburzone do końca roku. Tym razem na koszt podatników. Będzie to kolejna próba pozbycia się tych opustoszałych kamienic z miejskiej zabudowy.

Pustostany to niechlubna wizytówka każdego miasta. Boryka się z tym również Piła. Straszy chociażby kamienica przy ul. Wawelskiej.

- Nieraz wieczorem strach przejść. Niech pan zobaczy, jak to wygląda. Powinien być blok postawiony czy jakiś konkretny parking zrobiony.
Były zajęcia, wchodzili bezdomni, paliło się. Straszy po prostu - mówią pilanie.

Opuszczone budynki nie tylko straszą, ale są również miejscem, w którym często zadamawiają się bezdomni.

- Zdarzają się również przypadki grupowania w tych miejscach młodzieży, podczas, których spożywają oni alkohol i środki odurzające, dlatego też policjanci stale nadzorują i kontrolują te miejsca - zapewnia sierż. Magdalena Szukajło z biura prasowego pilskiej policji.

Mimo zamurowania okien i drzwi, zdarzają się zdeterminowani, którzy chcą dostać się do środka za wszelką cenę.

- Na przykład na Browarnej 17 mieliśmy ostatnio epizod, że ktoś młotem, kilofem próbował zniszczyć to co my zrobiliśmy wcześniej, ale robimy to na bieżąco i próbujemy na bieżąco interweniować tutaj ze Strażą Miejską - mówi Daniel Tomczyk, dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Pile.
Wejście zostało ponownie zamurowane, jednak jak przyznaje komendant Straży Miejskiej, walka z dzikimi lokatorami w takich pustostanach, przypomina często walkę z wiatrakami.

- Zawsze mamy dylemat czy strażnik powinien wejść. Jak ktoś będzie uciekał i spadnie będzie tragedia, jak mój pracownik wejdzie i spadnie też będzie tragedia, więc w wielu wypadkach musimy podejmować interwencję biorąc pod uwagę stan tej konstrukcji, zgodnie z tym co przewidujemy, jakie mogą być konsekwencje - mówi Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.

Jedno z takich miejsc można już wykreślić z listy. W miejscu dawnego Domu Handlowego przy Wojska Polskiego powstaje blok. Światełko w tunelu pojawiło się także dla mieszkańców ul. Wawelskiej. Po tym jak miasto kilka lat temu przeniosło lokatorów z budynków w fatalnym stanie technicznym do innych lokali, urzędnicy ogłosili przetarg na sprzedaż tych terenów. Wyburzenie pustostanów miało leżeć po stronie przyszłego właściciela działki. Chętnych jednak nie było. Teraz miasto chce wyburzyć starą kamienicę na własny koszt.
- W tej chwili trwa procedura przygotowywania dokumentów konserwatorskich i rozbiórkowych wraz ze wszystkimi dokumentami na rozbiórkę tych budynków - dodaje dyrektor MZGM w Pile.

Miałoby się to stać jeszcze w tym roku. Miejscowy plan zagospodarowania terenu przewiduje w tych miejscach zabudowę mieszkaniową. Działka po wyburzeniu zostanie więc najprawdopodobniej wystawiona na sprzedaż.


Autor: Artur Maras
Źródło: www.asta24.pl
Data wydania: 1 września 2021
Betoniarz
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2021, 13:47
Lokalizacja: Piła, Górne

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Betoniarz »

Stało się, kamienica przy wawelskiej 7 znikła z powierzchni ziemi, a 11 i 13 są następne w kolejności.
Wydawałoby się, że już nic nie ma w Pile do wyburzenia, a jednak dalej coś znajdują. Oby ten sam los nie podzieliły budynki na browarnej i warsztatowej.
abi
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2013, 17:32

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: abi »

Ul. Młodych, budynek za szkołą muzyczną doczekał się rozbiórki

Obrazek Obrazek Obrazek
Wesołek
Posty: 56
Rejestracja: 20 lis 2010, 01:44
Podziękowano: 1 raz

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Wesołek »

No i znikł z powierzchni ziemi chyba ostatni "nadrzeczny" budynek w tej części miasta pamiętający dawne czasy.
abi
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2013, 17:32

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: abi »

Rozbiórki cd, wczorajsze

Obrazek Obrazek
abi
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2013, 17:32

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: abi »

Zdjęć cd, ostatni...

Jeszcze ostatni nielegalni lokatorzy musieli opuścić budynek...
Obrazek

...i potem szło już gładko...
Obrazek

bardzo gładko...
Obrazek

Aż wyłonił się nad naszą Gwdą cudowny widok pięknej szkoły muzycznej!
Obrazek
abi
Posty: 46
Rejestracja: 31 mar 2013, 17:32

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: abi »

Wystarczyło dwa tygodnie i budynek przy ul.Dąbrowskiego 67 przestał istnieć...

Obrazek Obrazek Obrazek
BLS994
Posty: 16
Rejestracja: 08 paź 2021, 22:24

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: BLS994 »

no niestety budynek przy ul. Ossolińskich, też zaraz przestanie istnieć ( nie ma już okien, jest ogrodzony i stoi już sprzęt ). Czytałem też wczoraj, że przestała istnieć piekarnia p.Wandzi (chyba?) przy ul. Łowieckiej. Pobojowisko historyczne trwa i wszystko leci w niepamieć. Szkoda naprawdę, że nasza władza w Pile nie potrafi doprowadzić tego do porządku do pięknego ładu i wypełnienia naszego centrum, czymś z czy możemy się utożsamić jako Pilanie. NISZCZENIE HISTORII NIE POMAGA. NAPEWNO NIE PATODEVELOPERKA - KTÓRA JEST WIDOCZNA GOŁYM OKIEM. NAPRAWDĘ WŁADZA MI UŚWIADOMIŁA JAK MOŻNA OŚMIESZYĆ POLSKOŚĆ STAWIAJĄC POMNIK NA WIELKIM PIEDESTALE, tylko POMNIK (KTÓRY JUŻ ZOSTAŁ USZKODZONY) SIĘ CHOWA W TYM WSZYSTKIM (najpierw sprzedany teren przez byłą władzę... POLSKI KOŚCIÓŁ w którym mogła być BIBLIOTEKA. Czekam na dzień kiedy (nie przyjdzie chyba nigdy) jak plac Zwycięstwa zamieni się w Park Zwycięstwa, po robią w nim alejki z drzewami. Zrobią fontannę (trójnóg ze studnią nieszczęścia) i tunel z piwnicami. SZKODA słów......

PS. CZY MA KTOŚ KONTAKT Z PANEM JANEM SZWEDZIŃSKIM? SZUKAM MATERIAŁU PIŁA PRAWIE WCZORAJ WYSZŁO CHYBA 13 ODCINKÓW, A W INTERNECIE MOŻNA ZOBACZYĆ TYLKO 2. MOŻE KTOŚ MA LUB MOŻE UDOSTĘPNIĆ. (ZALEŻY MI NA ODCINKU 7 - O PILSKIM WIADUKCIE)

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Krzysztof Ju
MODERATOR
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2012, 18:40
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Krzysztof Ju »

I już nie ma kamienicy. Czy poza poniższą wiadomością prasową były wzmianki w innych mediach?

Zabudowania na tyłach kamienicy przy ul. Bydgoskiej 71 wyburzono pod koniec listopada i zdjęcia z rozbiórki wrzucił Tadeusz Hieronim Rzepka na stronę https://fotopolska.eu/Bydgoska-71-Piekarnia

Co do filmów pana Szwedzińskiego - spróbujemy się dowiedzieć czy pojawią się ponownie wszystkie odcinki.

asta24.pl pisze:Obrazek

Kamienica z dziewczyną została zburzona

Z krajobrazu Piły znika kolejna kamienica. Budowlańcy rozpoczęli wyburzanie pustostanu przy ul. Ossolinńskich.
 
- W wielu miejscach obiekt ten stanowił zagrożenie bezpieczeństwa. Budynek nie był ani w rejestrze konserwatora zabytków, nie jest pod ochroną. Koszty odrestaurowania, rewitalizacji i przywrócenia tego budynku do zamieszkania, są na tyle duże, że w zasadzie są nieopłacalne, aby inwestować, żeby te mieszkania były dostępne dla najemców komunalnych, ponieważ jak wiemy czynsze są stosunkowo niskie - mówi Daniel Tomczyk, dyrektor MZGM w Pile. 
 
W budynku z I poł. XX wieku mieściły się cztery mieszkania. Tylko dwa z nich były zamieszkane. MZGM przeniósł mieszkańców kilka miesięcy temu do innych mieszkań. Najemcom lokali usługowych zaproponował inne lokalizacje.
Wyburzenie starego budynku kosztuje miasto ponad 200 tys. zł. Władze Piły nie podjęły jeszcze decyzji, co stanie się z pustą działką. Kamienica przy Ossolińskich, to ostatni budynek, którego wyburzenie zlecił w tym roku MZGM. Wcześniej wyburzono m. in. pustostany przy Bydgoskiej, Dąbrowskiego czy za Szkołą Muzyczną.


Autor: Artur Maras
Źródło: www.asta24.pl
Data wydania: 2 grudnia 2022
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1770
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: SA108 »

Kilka dni temu zburzono stary domek przy ul. Bydgoskiej 84a (obok hali sportowej między Netto a Lidlem, na zapleczu domu z ładną drewnianą werandą).
paveuu
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2023, 22:51
Lokalizacja: Chodzież

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: paveuu »

Rozbierają część banku Pekao na Browarnej. Zdjęcie oraz informacja od znajomego.
Załączniki
obraz_2023-10-04_230311578.png
Awatar użytkownika
SA108
MODERATOR
Posty: 1770
Rejestracja: 21 kwie 2005, 19:45
Lokalizacja: Piła
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: SA108 »

Trwa rozbiórka dawnej rogatki przy al. Niepodległości, przy dawnej granicy między Piłą a Koszycami. Do 1922 r. była to też granica między prowincją poznańską a Prusami Zachodnimi. Budynek jak tylko pamiętam był opuszczony.

440321456_945822447553128_7585761421601648905_n.jpg
441063272_945811107554262_5897331338636135459_n.jpg
441236296_945822387553134_5236397734283107478_n.jpg
441514851_945822314219808_8989452213701233418_n.jpg


Źródło zdjęć: strona Wasze Media na FB: https://www.facebook.com/waszemedia/pos ... Bwvr2UkeWl
Kapralq
MODERATOR
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2024, 22:05
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Kapralq »

...co można z punktu historii jeszcze odzyskać? Może jakaś sygnowaną cegłę, która by powiedziała w której cegielni były produkowane... Potencjalnie jest szansa, tylko ktoś musiałby się nad tym pochylić. I jest jeszcze reper...


IMG_20240507_194619.jpg
IMG_20240507_194703.jpg
IMG_20240507_194745.jpg
IMG_20240507_194804.jpg
IMG_20240507_194824.jpg
IMG_20240507_194922.jpg
IMG_20240507_195011.jpg
IMG_20240507_195048.jpg
IMG_20240507_194956.jpg
IMG_20240507_194737.jpg
IMG_20240507_194646.jpg
IMG_20240508_092043.jpg
Kapralq
MODERATOR
Posty: 65
Rejestracja: 13 sty 2024, 22:05
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 2 razy

Re: Rozwalają stare budynki!

Post autor: Kapralq »

Po rogatce na Niepodległości oznaczonej na mapie symbolem Ch. W. (Chausseewaerter), pozostał tylko reper, który znajduje się w rękach właściciela posesji.

FB_IMG_1719675868049.jpg
FB_IMG_1719675883168.jpg
FB_IMG_1719675901932.jpg
FB_IMG_1719675895612.jpg
FB_IMG_1719675889577.jpg
ODPOWIEDZ

Utwórz konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji..

Musisz być zarejestrowanym użytkownikiem, aby móc opublikować odpowiedź.

Utwórz konto

Zarejestruj się, aby dołączyć do Nas!
Zarejestrowani użytkownicy, mają dużo więcej przywilejów, związanych z użytkowaniem forum.
Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne.

Zarejestruj się

Zaloguj się