Czyli podsumowując o co chodzi:zycie.pila.pl pisze:
Wskaż chodniki do remontu
Przynajmniej jeden chodnik na każdym pilskim osiedlu doczeka się remontu. Do końca stycznia urzędnicy czekają na zgłoszenia mieszkańców - wskażcie te, które są w najgorszym stanie. Na ich naprawę Urząd Miasta chce wydać dwa miliony złotych.
Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach programu „Poprawa estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznej poprzez modernizację infrastruktury komunikacyjnej oraz likwidację barier architektonicznych w mieście Pile”. Zadaniem mieszkańców jest wskazanie chodników, ścieżek rowerowych, poboczy i barier architektonicznych, które powinny zostać naprawione. W tegorocznym budżecie Piły przewidziano na ten cel dwa miliony złotych.
Propozycje miejsc, które - zdaniem pilan - powinny zostać wyremontowane w tym roku można zgłaszać do Urzędu Miasta do końca stycznia. Może to zrobić każda zameldowana w Pile osoba, która w tym roku będzie miała ukończone 16 lat. Żeby to zrobić trzeba wypełnić specjalny formularz. Można go odebrać w Biurze Obsługi Klienta pilskiego Urzędu Miasta przy Placu Staszica lub pobrać ze strony internetowej UM » Wypełnione formularze muszą najpóźniej 31. stycznia trafić do ratusza. Można zanieść je tam osobiście, wysłać pocztą (liczy się data wpłynięcia wniosku do UM) lub - po zeskanowaniu - przekazać pocztą elektroniczną na adres konsultacje@um.pila.pl. Co ważne - wartość pojedynczej inwestycji nie może przekroczyć 150 tysięcy złotych. Za taką kwotę można odnowić mniej więcej kilometrowy odcinek chodnika.
Wśród zgłaszanych przez mieszkańców propozycji nie powinny znaleźć się inwestycje zaplanowane już przez Urząd Miasta. W wysyłanych do ratusza wnioskach możemy pominąć zatem chodniki na ul. 14. Lutego (wraz z odcinkiem 11. Listopada i częścią Placu Konstytucji 3. Maja), ul. Podchorążych, ul. Bydgoskiej, ul. Orlej, ul. Bogusławskiego (na odcinku od ul. Trentowskiego do ul. Żeromskiego), ul. Kamiennej i ul. Karpackiej. Remontu na pewno doczekają się też chodniki na drodze dojazdowej do Targowiska numer 2 od ulicy Witosa oraz na południowej części obwodnicy śródmiejskiej, na odcinku od ul. Podgórnej do ul. Kwiatowej. W tym tygodniu lista ta powiększy się o wykaz inwestycji realizowanych przez dostawców i operatorów energii elektrycznej, gazu i telekomunikacji. - Prace prowadzone w przestrzeni wskazanej w tym wykazie mogą wyłączyć projekty z procesu konsultacji. Wyłączone z konsultacji są również Al. Piastów i Al. Niepodległości - mówi Bartek Mirowski z Urzędu Miasta.
Kolejnym etapem „chodnikowych konsultacji” będzie weryfikacja nadesłanych przez pilan projektów i głosowanie nad nimi. To zaplanowano na czas między 17. a 23. lutego. Głosować będzie można osobiście, w kilku wyznaczonych na terenie miasta punktach lub na stronie internetowej: http://www.konsultacje.pila.pl. Każda zameldowana w Pile osoba, która ukończy w tym roku 16 lat będzie mogła oddać dwa głosy. Jeden - na projekt odnowienia chodnika lub ścieżki rowerowej na osiedlu, na którym jest zameldowana, drugi - na projekty zlokalizowane wzdłuż dróg wojewódzkich, czyli przy Al. Wojska Polskiego i Al. Powstańców Wielkopolskich. Realizacji doczekają się te projekty, na które zagłosuje najwięcej osób. Zgodnie z założeniami programu, odnowiony ma zostać przynajmniej jeden chodnik lub fragment chodnika na każdym z pilskich osiedli i dwa projekty z listy „miejskiej”, czyli zlokalizowane przy Al. Wojska Polskiego i Al. Powstańców Wielkopolskich.
Regulamin programu i formularz zgłoszenia propozycji projektu dostępne są na stronie internetowej pilskiego Urzędu Miasta »
Źródło: www.zycie.pila.pl
Data wydania: 20 stycznia 2014
1. Będziemy głosować na co wydać 2 mln złotych. Mogą to być chodniki, drogi dla rowerów lub inne elementy w pasie drogowym (np. obniżenie krawężników).
2. Głosujemy na projekty z dwóch list:
- inwestycji zaproponowanych przez miasto (wzdłuż dróg wojewódzkich: al. Powstańców Wielkopolskich oraz al. Wojska Polskiego),
- inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców.
3. Zgłaszamy miejsca na terenach należących do miasta i do powiatu. Czyli odpada al. Poznańska, al. Piastów, al. Niepodległości (droga krajowa) oraz chodniki wzdłuż dróg wojewódzkich, które znajdą się na liście wskazanej odgórnie przez miasto.
4. Nie wskazujemy miejsc, które i tak w najbliższej przyszłości mają być remontowane (wymienione w artykule powyżej).
Czekam na pomysły.